Serwis konsol Playstation 3

Naprawa i serwis Playstation 3 Poznań

Serwis / Naprawa PlayStation 3 PS3 Poznań

Mimo pojawienia się na rynku dwóch kolejnych generacji konsol, firmy Sony PlayStation 3 wciąż cieszy się dużym uznaniem wśród graczy. Pierwsza wersja tej konsoli do gier wideo weszła na rynek w 2007 roku, dziś PS3 może więc mieć niemal 15 lat.

Z tego względu niektóre egzemplarze mogą wymagać napraw. Warto pamiętać o tym, że regularny serwis każdej konsoli (PlayStation, XBox, Nintendo, itp) w znacznym stopniu zwiększa szansę na wieloletnią bezproblemową eksploatację.

Konsola do gier PlayStation 3 w pigułce

Pierwsza wersja PlayStation 3 zadebiutowała w 2006 roku (w Europie w 2007). Czasem jest nazywana “PS3 FAT”, gdyż jest nieco pękata i największa spośród wszystkich odmian trzeciej generacji konsoli Sony. Kolejne generacje debiutowały co kilka lat, modyfikacje w dużej mierze polegały na miniaturyzacji konsoli. PS3 Slim pojawiło się już w 2009 roku.

Trzy lata później Sony pokazało finalny wariant – PlayStation 3 Super Slim. Konsole w różnych wersjach były w sprzedaży aż do 2017 roku i wyprodukowano ich niemal 90 milionów sztuk. 

ps3 wymiana lasera poznań

Jak dbać o konsolę PS3? Serwis PlayStation w Poznaniu

Każde urządzenie elektroniczne wymaga regularnej obsługi, aby działało bezproblemowo. W przypadku konsol do gier wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, aby sprawić, że sprzęt pozostanie w dobrym stanie. PlayStation 3 zawsze należy wyłączać w bezpieczny sposób, trzeba tym samym unikać odłączania zasilania, co mocno obciąża podzespoły konsoli. Aby uniknąć uszkodzenia powstałych na skutek ewentualnych skoków napięć, warto podłączyć konsolę PS3 (oraz inne sprzęty elektroniczne, np. telewizor, kino domowe) poprzez listwę z dodatkowym bezpiecznikiem.

Co pewien czas warto wyczyścić wnętrze konsoli do gier PlayStation, niezależnie od tego, której jest generacji. Przez lata razem z powietrzem służącym do chłodzenia podzespołów do obudowy PS3 dostaje się bowiem pewna ilość kurzu i zanieczyszczeń, które nie wpływają dobrze na pracę podzespołów. Takie czyszczenie wraz z podstawowym przeglądem konsoli mogą Państwo wykonać w naszym serwisie MJK Serwis konsol w Poznaniu. Usługa nie jest droga, a może znacznie wydłużyć żywotność sprzętu.

Naprawa konsol PlayStation w Poznaniu - najczęstsze usterki PS3

Ze względu na duże, ponad 20-letnie doświadczenie, nasz serwis konsol jest w stanie zdiagnozować i naprawić wszystkie problemy i usterki, które mogą wystąpić w PlayStation 3, w każdym wariancie (PS3 FAT, PlayStation 3 Slim, Super Slim).

Jedną z najczęściej występujących usterek PS3 jest awaria lasera. Odmawia posłuszeństwa ze starości, choć często powodem jest też znaczne zabrudzenie lasera. W tej sytuacji także regularne przeglądy i czyszczenie konsoli pozwala na uniknięcie usterki. Jest kilka objawów, jakie daje uszkodzony laser w PlayStation 3. Konsola może nie czytać płyty, a gry będą się zawieszały. Czasem występuje też przycinanie się muzyki lub wydłużony czas instalacji gier z płyty.

serwis playstation 3 ps3 poznań

Niektórzy użytkownicy PlayStation 3 dobrze znają pojęcie żółta dioda śmierci. Oznacza uszkodzenie grafiki w konsoli, które może powodować problem z wyświetlaniem prawidłowego obrazu. Naprawę wykonujemy zwykle poprzez  reballing układu BGA.

W wielu typach konsol do gier (PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Slim, XBox każdej generacji) czasami występuje awaria układu zasilającego, czyli wewnętrznego zasilacza konsoli. Taka usterka najczęściej pojawia się w nieco starszym sprzęcie, który był często używany, a także wyłączany poprzez “twarde” odłączenie go od źródła prądu. Efektami takiej awarii może być problem z uruchomieniem konsoli lub samoczynne wyłączenie się sprzętu w losowym momencie, na przykład podczas gry.

Konsola PlayStation 3 nie jest już nowym, a tym samym kosztownym sprzętem. Tym samym wszystkie naprawy, które wykonuje nasz serwis konsol mieszczą się w przedziale od kilkudziesięciu do dwustu złotych. Droższe naprawy lub konieczność usunięcia kilku usterek, które jednocześnie występują w danym egzemplarzu, okazują się najczęściej nieopłacalne i przewyższają koszt zakupu sprawnego urządzenia.

Opis najczęściej wykonywanych napraw:

  • wymiana lasera w PS3;
  • wymiana lasera w PS3 slim;
  • wymiana lasera w PS3ł;
  • czyszczenie chłodzenia w PlayStation;
  • naprawa napędu ;
  • wymiana złącza HDMI -;
  • wymiana zasilacza;
  • wymiana wentylatora;
  • instalacja systemu;
  • wymiana dysku na 1TB.

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące poszczególnych napraw i są w stanie opisać objawy danej usterki, zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem. Mogą nas Państwo znaleźć, wpisując w wyszukiwarce Google “MJK NAPRAWA I SERWIS KONSOL POZNAŃ.

Warto pamiętać o tym, że często usunięcie drobnej usterki, które jest niedrogie, może uchronić przed całkowitym zniszczeniem PlayStation, które mogłoby okazać się nieopłacalne w naprawie.

Konsola PlayStation 3 jest już dość wiekowym sprzętem do gier, jednak wciąż może zapewnić wiele rozrywki – warto regularnie dbać o jej dobry stan.

Ps3 cennik napraw

Playstation 3 – ceny napraw wraz z częściami.
ModelUsługaCena
Playstation 3 Fatwymiana lasera150zł
Playstation 3 Slimwymiana lasera170zł
Playstation 3 SuperSlimwymiana lasera200zł
Playstation 3Czyszczenie chłodzenia100zł
Playstation 3Naprawa napędu ( słabo wciąga płyty )100zł
Playstation 3wymiana HDMI220zł
Playstation 3Naprawa grafiki YLOD150zł
Playstation 3wymiana modułu Wifi / BT200zł
Playstation 3wymiana zasilaczaod 120zł
Playstation 3wymiana wentylatoraod 150zł
Playstation 3Instalacja systemu80zł
Playstation 4wymiana dysku 1TB250zł
 
Zadzwoń!