Serwis i naprawa konsol XBox One w poznaniu

Działająca w Poznaniu  od 2008 roku firma MJK Naprawa konsol specjalizuje się w naprawach konsol różnego typu: PlayStation, XBox, Nintendo różnych generacji. Jeżeli masz problem z konsolą XBox One, skontaktuj się z nami – szybko znajdziemy przyczynę usterki i wyeliminujemy ją.

 W celu zachowania konsoli XBox One w dobrym stanie technicznym przez wiele lat, warto także regularnie serwisować ją i czyścić. Można zrobić to samemu lub zlecić naszej firmie. Kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie naprawy, a także czyszczenia sprzętu do gier wideo sprawia, że nasze usługi są fachowe i niedrogie.

Gdzie znajduje się serwis konsol XBoX One w Poznaniu?

Jeżeli masz problemy ze swoją konsolą XBox dowolnej generacji lub chcesz wykonać jej przegląd i czyszczenie, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Serwis MJK Naprawa konsol Poznań zapewnia najwyższą jakość usług – potwierdzamy to pisemną gwarancją. Lokalizacja naszego punktu znajduje się w centrum miast, dzięki czemu dojazd jest wygodny.

Aby skontaktować się z naszymi specjalistami, zadzwoń pod numer 794-24-62-62 i opisz nam problem, jaki pojawia się w Twojej konsoli. Postaramy się określić koszt ewentualnej naprawy. Nasz serwis konsol XBoX One znajduje się przy ulicy Szamarzewskiego 56  i jest otwarty w godzinach 10:00-18;00 (od poniedziałku do piątku) i od 10:00 do 13:00 w soboty.

Rodzaje konsol XBox

Obserwując popularność konsoli Sony PlayStation, inni producenci także chcieli wprowadzić na rynek swoje urządzenia. Tak powstał Microsoft XBox pierwszej generacji, który pojawił się w sprzedaży w 2002 roku.

Dziś prawie 20-letnia konstrukcja jest raczej ciekawostką, mało kto wciąż używa jej do gier. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku następcy – Microsoft XBox 360. Jej kolejne generacje debiutowały od 2005 (XBox 360 Core i XBox 360 Premium) do 2013 roku (XBox 360 Super Slim). 

W międzyczasie konsola przeszła dwie duże modernizacje, w 2007 roku pojawił się XBox 360 Elite, a trzy lata później XBox 360 Slim. Każda wersja tych konsol wciąż pozwala na czerpanie przyjemności podczas rozgrywki. Gry może nie mają już zbyt dobrej grafiki, jak na dzisiejsze standardy, jednak grywalność wielu z nich pozwala na dużo zabawy.

xbox 360, xbox one, xbox series

XBox One

Kolejna generacja konsol Microsoft XBox przyniosła prawdziwą rewolucję. Zaprezentowana pod koniec 2013 roku konsola XBox One stała się prawdziwym domowym centrum rozrywki. Konsola pozwala między innymi na odczyt płyt Blue-Ray, bezprzewodową komunikację (z Internetem oraz z kontrolerami), a także wyświetla gry w rewelacyjnej grafice, która do dziś może się podobać.

Modernizacje konsol XBox One polegały głównie na zmniejszeniu jej wymiarów i poprawie parametrów technicznych, co pozytywnie wpłynęło na szybkość wczytywania się gier. Microsoft XBox One S wszedł na rynek w połowie 2016 roku, a rok później do sprzedaży trafiła ostatnia, najlepsza wersja tej generacji konsoli – XBoX One X.

Działający na terenie Poznania serwis MJK Naprawa konsol jest w stanie rozwiązać problemy i naprawić usterki pojawiające się w każdej generacji konsoli Microsoft XBox.

Niezależnie od wersji, konsole XBox One mogły występować w różnych wariantach i posiadać zróżnicowane akcesoria. Dysk twardy mógł mieć 500GB, 1TB lub 2TB pojemności, którą można rozszerzyć poprzez złącze USB 3.0. Sterowanie XBox One odbywa się zawsze za pomocą bezprzewodowych kontrolerów- XBox One Gamepad lub XBox Elite Gamepad. Istnieje także możliwość podłączenia kontrolera Kinect 2.0, a także innych akcesoriów (np. kierownicy).

Serwis konsoli XBox One Poznań

Niezależnie od wersji XBox One (Fat, S, X), nasz serwis MJK Naprawa konsol może rozwiązać praktycznie każdy problem. Nasze doświadczenie sięga 2008 roku, a konsola XBox One przeszła przez ręce naszych serwisantów tysiące razy. Z tego względu dokładnie ją znamy, co pozwala szybko i celnie zdiagnozować przyczynę problemu. 

Do najczęstszych usterek konsol Microsoft XBox należą problemy z układem zasilania oraz awarie lasera w XBox. Wiele usterek jest sygnalizowanych przez samą konsolę, co znacznie ułatwia diagnozę. Przykładowo, w często występującej w pierwszej wersji (XBox One Fat) awarii układu graficznego, na konsoli mogą się zapalić trzy z czterech diod. Taka usterka może być naprawiona na dwa sposoby – poprzez serwis lub wymianę układu graficznego.

naprawa i serwis Xbox one poznań

Kiedy wymienić laser lub napęd w konsoli XBox One?

Wszystkie urządzenia, które odczytują płyty (CD, DVD, Blu-Ray) mogą mieć problem z działaniem napędu lub lasera.  Wielokrotne wkładanie i wysuwanie nośnika, a także upływ kolejnych lat sprawiają, że napęd XBoxa ulega awarii. Czasami objawia się to powolnym lub zacinającym się wsuwaniem i wysuwaniem płyty, niekiedy jest to całkowicie niemożliwe. Taki napęd można wyczyścić, naprawić lub wymienić na nowy.

Częstymi awariami w konsolach XBox One z napędem (istniały także wersje bez takiej możliwości – gdy są tam instalowane wyłącznie przez Internet) jest uszkodzony laser. Może być kilka objawów, a do najczęstszych należą nieczytanie płyty, powolne instalowanie i uruchamianie się gier, problem z muzyką podczas gry. Laser można wymienić w naszym poznańskim serwisie

Problem z napędem lub laserem może się pojawić ze względu na zużycie sprzętu, ale także jego zabrudzenie. Podczas eksploatacji w domowych warunkach, wnętrze konsoli jest narażone na dostanie się do niego różnych zanieczyszczeń. Po przekroczeniu pewnej ich ilości, podzespoły konsoli mogą ulec awarii. Innym podzespołem, który często ulega awarii, także ze względu na zanieczyszczenia, jest układ zasilania konsoli XBox One.

Problemy z układem zasilania

Do częstych problemów z konsolami XBox należą awarie zasilania. Czasami jest to spowodowane brudem i zanieczyszczeniami znajdującymi się wewnątrz obudowy – utrudniają przepływ powietrza i poprawne chłodzenie, co skutkuje przegrzewaniem się sprzętu. Można temu zapobiec, regularnie czyszcząc wnętrze obudowy, układ chłodzenia  i układ zasilania w XBox. Wielu graczy wykonuje to samodzielnie, jednak wymaga to pewnej wiedzy i narzędzi. Zapraszamy do wykonania usługi czyszczenia konsoli XBox w naszym serwisie w Poznaniu.

Problemy z zasilaniem w XBox przeważnie objawiają się samoczynnym wyłączaniem urządzenia w losowych momentach lub przy większym obciążeniu (na przykład podczas długotrwałej gry). Czasami uruchomienie konsoli jest niemożliwe. Układ zasilania można naprawić lub wymienić go na nowy.

Instalacja nowego systemu w XBox One

Konsole XBox, szczególnie te używane przez wiele lat, mogą mieć problemy z działaniem oprogramowania. Jeżeli wszystkie podzespoły sprzętu działają prawidłowo, a konsola wciąż działa wolno lub zacina się, warto wgrać aktualne oprogramowanie.

xbox one serwis poznań

To szczególnie istotne w konsolach, które miały kiedyś wymieniany napęd lub wgraną przeróbkę LT. Wtedy soft może nie działać prawidłowo i konieczna jest instalacja nowego systemu.

xbox one cennik naprawa konsol

Konsolusługa serwisowacena naprawy
Xbox Oneczyszczenie chłodzenia wraz z wymianą past100zł
Xbox Onewymiana laseraod 180zł
Xbox Onenaprawa napędu ( słabo wciąga płyty )80zł
Xbox Onewymiana HDMI220zł
Xbox Onewymiana modułu wifi / bluetoothod 150zł
Xbox Onewymiana wentylatoraod 180zł
Xbox Oneinstalacja systemu100zł
Xbox Oneinstalacja systemu + rema dysku180zł
Xbox Onewymiana dysku 1tb dedykowane do konsoli xbox300zł
Konsolausługa serwisowacena naprawy
Xbox Series S/Xczyszczenie chłodzenia150zł
Xbox Series S/Xwymiana HDMI300zł
Zadzwoń!