Wymiana portu hdmi w konsoli playstation i Xbox

Problemy z wyświetlanym obrazem w konsolach Xbox One i PlayStation 4 mogą być spowodowane kilkoma usterkami. Takie objawy powoduje niesprawna karta graficzna,  problemy z układem zasilania lub zepsuty port HDMI. 

Na początku warto również sprawdzić, czy kabel HDMI łączący konsolę z wyświetlaczem (telewizorem lub monitorem) jest poprawnie podłączony. Przed oddaniem konsoli do serwisu najlepiej sprawdzić też sprawność samego kabla HDMI, na przykład zastępując go innym.

W celu wykonania diagnozy, warto opisać objawy usterki naszemu serwisantowi i przynieść urządzenie do naprawy. Zawsze przed rozpoczęciem prac serwisowych i wymiany poszczególnych podzespołów konsoli, dokładnie badamy przyczynę występowania problemu.

Jak objawia się problem z portem HDMI?

Problem z portem HDMI w Xbox One i PlayStation 4 powoduje różne objawy. Pojawiają się problemy z obrazem, ale także problem z dźwiękiem, który również jest transmitowany przez złącze HDMI.  Czasami obraz nie jest wcale wyświetlany, w innym przypadku obraz zanika co pewien czas.

Czasami właścicielowi konsoli ciężko jest ocenić, która część PlayStation uległa uszkodzeniu. Objawy różnych usterek mogą być bowiem z pozoru podobne. Nasz serwis MJK Naprawa konsol w Poznaniu działa już od 2008 roku, dzięki czemu nabraliśmy sporo doświadczenia. Pozwala to na celną diagnozę i skuteczną naprawę.

Z naszego doświadczenia i przeprowadzonych w serwisie napraw wynika, że jednym z najczęstszych problemów w konsolach PS3 i PS4 , a nawet PS5 jest niesprawny port HDMI. Taka usterka pojawia się, gdy często odłączamy i podłączamy kabel HDMI do konsoli, i gdy robimy to “po omacku”. Niestety, ta awaria występuje również w urządzeniach, które przez wiele lat stoją podłączone, a kabel nie był wiele razy wyciągany z gniazda HDMI.

wymiana portu hdmi ps4 i Xbox one

Jak naprawić niesprawny port HDMI w PlayStation?

Zepsute złącze HDMI w konsoli PlayStation 3 i w PS4 należy wymienić na nowe. Tylko taki rodzaj naprawy jest w 100% skuteczny, a dobre efekty utrzymują się przez długi czas. Wszystkie naprawy i wymiany wykonane w naszym poznańskim serwisie MJK Naprawa konsol są potwierdzane pisemną gwarancją. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że wykonaliśmy rzetelną usługę, a problem nie powróci przez wiele lat.

Niektóre serwisy konsol proponują naprawę uszkodzonego portu HDMI w konsolach PlayStation. Warto dobrze przemyśleć tę opcję – jej koszt jest zbliżony do montażu nowej części zamiennej, a trwałość pozostaje na o wiele mniejszym poziomie.

Ceny wymiany złącza HDMI w konsolach Xbox One i PlayStation 4

Gdy Klient przychodzi do nas z uszkodzoną konsolą PlayStation (lub inną) zawsze najpierw wykonujemy diagnozę. Ta usługa jest bezpłatna, dopiero po znalezieniu usterki i wycenie kosztów jej naprawy Klient decyduje, czy chce wykonać naprawę. Dla poszczególnych generacji konsol i ich odmian, ceny naprawy portu HDMI mogą się różnić. Mają na to wpływ również aktualne ceny części zamiennych, które zostaną użyte podczas serwisu konsoli PlayStation.

Wymiana portu HDMI w konsoli PlayStation 4 na nowy to koszt około od 220 złotych. 

Wymiana złącza HDMI w konsoli do gier Xbox na nowy to koszt około od 220 złotych.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zachęcamy do kontaktu z naszym Serwisem, co jest możliwe pod numerem telefonu 794-24-62-62. Naprawiamy konsole do gier w godzinach  od 10:00 do 18:00 (od poniedziałku do piątku) i od 10:00 do 13:00 w soboty. Nasz serwis zlokalizowany jest na ulicy Szamarzewskiego 56 w centrum Poznania.

Po wykonaniu naprawy swojej konsoli, Klient zawsze otrzymuje od nas pisemną gwarancję

naprawa ps4 poznań
Zadzwoń!