Serwis konsoli do gier Xbox w Poznaniu

Po tym, jak wyprodukowana przez Sony konsola PlayStation odniosła ogromny sukces na całym świecie, inni producenci  również chcieli wejść na ten rynek.

Największym graczem w rywalizacji z PlayStation okazał się Microsoft, który wypuścił jak dotąd cztery generacje konsoli do gier XBox. Duża popularność tych konsol, także na polskim rynku, sprawiła że pojawiły się w wielu domach.

Tak, jak w przypadku innych konsol do gier oraz właściwie każdego sprzętu elektronicznego, Microsoft XBox czasami wymaga przeglądu, czyszczenia lub naprawy grafiki.

Wszystkie wymienione czynności można przy pewnej wiedzy i z użyciem odpowiednich narzędzi wykonać samodzielnie lub oddać swoją konsolę w ręce specjalistów. Serwis konsol MJK Naprawa konsol funkcjonuje w Poznaniu od 2008 roku i jest w stanie zdiagnozować i rozwiązać wszystkie usterki w konsolach XBox.

Naprawa konsoli XBox pierwszej generacji w Poznaniu

MJK Naprawa konsol jest w stanie wykonać przegląd i przeprowadzić niezbędne naprawy w konsoli XBox pierwszej generacji, która zadebiutowałą w 2002 roku.

Ze względu na to, że sprzęt pochodzący sprzed kilkunastu lat nie ma obecnie zbyt wysokiej wartości, najczęściej wykonywana jest jego konserwacja i czyszczenie wnętrza, co pozwala na wydłużenie żywotności sprzętu. Wyczyszczenie chłodzenia i kontrola układu zasilania  pozwalają na uniknięcie wielu usterek w tej konsoli.

Warto pamiętać, że pierwszy XBox, ze względu na swój wiek, wkrótce może stać się nie lada gratką dla kolekcjonerów. Wtedy jego wartość powinna znacznie wzrosnąć – warto zachować ten, dziś już kultowy, sprzęt w nienagannym stanie technicznym.

SERWIS XBOX 360 W POZNANIU​

Konsola Microsoft XBox 360 jest znacznie bardziej wydajna, niż poprzednik. Procesor Pentium II o taktowaniu 733 MHz znany z poprzednika został zastąpiony wydajniejszym, lecz dość awaryjnym procesorem Xeon 3,2 GHz, który ma trzy rdzenie. Konsola XBox 360 jest wciąż używana przez wiele osób, a dostępne na nią gry nie tylko dają dużo frajdy, ale są też dziś dostępne w bardzo niskich cenach. Z tego względu naprawa konsoli XBox 360 w Poznaniu jest dużo bardziej opłacalna, niż jej poprzednika,

Najczęściej przeprowadzane naprawy związane są z usterkami lasera, napędu, grafiki i zabrudzenie wnętrza obudowy – szczególnie układu chłodzenia. Podczas wielu lat eksploatacji niektóre elementy zużywają się, na szczęście ich wymiana w serwisie MJK Naprawa konsol nie jest kosztowna.

serwis Xbox 360 poznań

Wymiana lasera w konsoli XBox 360 Fat kosztuje 90 zł, dla wersji XBox 360 Slim – 120 zł. Czyszczenie chłodzenia w XBox 360, co jest zalecane o pewien czas, to koszt 100 złotych. Jeżeli XBox 360 słabo wciąga płyty konieczna może być naprawa napędu. Koszt to 50 zł. Ostatnią z najczęstszych napraw XBox 360 jest ta związana z grafiką RROD. W cenie 150 złotych nasz serwis upora się z problemem błędnie wyświetlającego się obrazu gry.

Przegląd konsoli XBox 360 może znacznie wydłużyć okres bezproblemowej eksploatacji

Regularnie wykonywane przeglądy serwisowe, tak jak w przypadku każdego sprzętu elektronicznego, pozwalają znacznie wydłużyć żywotność konsoli XBox 360.

W trakcie takiego serwisu nasi specjaliści sprawdzają działanie podstawowych podzespołów konsoli – napędu, dysku, łączności bezprzewodowej,a także układów zasilania i chłodzenia. Wnętrze obudowy konsoli XBox 360 warto co pewien czas wyczyścić, ponieważ wentylator obsługujący chłodzenie wciąga wraz z powietrzem drobne zanieczyszczenia.

Nie są groźne dla konsoli, lecz ich większa ilość może skutecznie uniemożliwić prawidłowe chłodzenie, przez co XBox360 się przegrzewa. Podstawowe czyszczenie wnętrza obudowy można wykonać samodzielnie. Po otworzeniu obudowy wystarczy użyć sprężonego powietrza, by delikatnie wydmuchać zanieczyszczenia.

Można to także wykonać w naszym poznańskim serwisie MJK Naprawa konsol. Koszt nie jest wysoki, a przy okazji warto też wykonać szybki przegląd XBoxa.

czyszczenie konsoli xbox

Naprawa konsoli XBox One, XBox One S, XBox One X

Trzecią generację konsol produkowanych przez Microsoft stanowi rodzina XBox One. Pierwsza wersja nazywana jest “Fat”, ze względu na swoje największe rozmiary. Jej premiera miała miejsce w 2013 roku, nic więc dziwnego, że niektóre egzemplarze mogą wymagać serwisu. Nie inaczej jest w przypadku nieco młodszych, mniejszych odmian tej generacji konsoli – XBox One S i XBox One X.

naprawa serwis Xbox 360

Do najczęstszych napraw należą czyszczenie lub wymiana lasera w XBox One, serwis napędu (gdy źle wciąga płyty), a także szybkie przegrzewanie się konsoli XBox One.Ze względu na złożoność tej nowoczesnej konsoli do gier, czasami pojawia się potrzeba instalacji nowego oprogramowania – systemu operacyjnego.

To bardzo ważne także przy wymianie dysku, który także czasem ulega usterce. Usługą często wykonywaną przez nasz serwis jest wymiana dysku w XBox One na większy. Dzięki temu użytkownik zyskuje znacznie więcej miejsca na gry. Dodatkowo, zastosowanie nowoczesnego dysku powoduje, że gry są instalowane szybciej, gra się także szybciej wczytuje. Po wymianie często konieczny jest remap dysku.

naprawa xbox i popularne ceny

XBOX 360 – ceny napraw wraz z częściami.
ModelUsługaCena
Xbox 360 Fatwymiana lasera90zł
Xbox 360 Slimwymiana lasera120zł
Xbox 360 Slim Ewymiana lasera120zł
Xbox 360Czyszczenie chłodzenia100zł
Xbox 360Naprawa napędu ( słabo wciąga płyty )50zł
Xbox 360Naprawa grafiki RROD150zł

Znalazłeś to co Cię interesuje ?

Diagnoza zawsze darmowa . Skontaktuj się z Nami! 

Zadzwoń!