Uszkodznie YLOD ( z ang. Yellow Led Of Death ) czyli żołta dioda śmierci jest bardzo popolurną usterka w konsolach playstation 3. Występuje w modelach FAT jak i SLIM. Awaria ta objawia się w dwojaki sposób, zanika obraz na złączu analogowym oraz hdmi. Konsola również sygnalizuje swój bład pikająca żółta dioda zamiast zielonej power.

Ylod oznacza uszkodznie układu graficznego w konsoli, wiec czym prędzej trzeba udać się do serwisu. Nie zelcamy wykonywać tej naprawy na własną rękę, za pomocą internetowych poraników czy filmików na youtube. Naprawa konsoli w piekarniku czy za pomocą suszarki jak to zalecają domorośli specjaliści z w/w poardników może nieodwracalnie uszkodzić płytę główną playstation.

W naszym serwisie wykonujemy naprawy układów graficzny za pomocą profesjonalnego sprzętu serwisowego. Naprawa polega na zrobieniu reballingu BGA grafiki. Układ należy odlutować od płyty głownej, oczyścić go , umieścic na nim nowe kulki za pomocą których później przylutowywujemy grafikę.

Kompleksowa naprawa tego uszkodzenia obejmuje również nałożenie nowych past przewodzacych na procesory, nowych termopadow na układy ram grafiki oraz czyszczenie układu chłodzenia konsoli.

W naszym serwisie otrzymasz, profesjonalną naprawe konsoli playstation nie tylko w przypadku usterki YLOD, ale w całym możliwym zakresie.

Jeśli masz problem z konsola zapraszamy do naszego serwisu, udzielamy porad, naprawiamy, konserwujemy sprzęt. Nasz serwis mieści się przy ul. Szamarzewskiego 56, czynny jest w godzinach 10-18, sob. 10-13.

 
Zadzwoń!