Czyszczenie chłodzenia w konsoli playstation lub xbox

Układ chłodzenia jest bardzo ważny w każdym sprzęcie elektronicznym. Odpowiada za odprowadzanie ciepła powstałego podczas pracy podzespołów. Także konsole do gier (PlayStation, XBox i inne) mają swoje układy chłodzenia.

Czasami układ chłodzenia konsoli wymaga serwisu. Taką diagnozę często stawiamy, gdy wentylator w obudowie konsoli chodzi głośno, temperatura urządzenia jest wyższa, niż zwykle (szczególnie podczas intensywnego użytkowania przez dłuższy czas) lub gdy konsola samoczynnie wyłącza się podczas długiego grania.

Naprawy układu chłodzenia konsoli można uniknąć, regularnie serwisując swój sprzęt. Czyszczenie układu chłodzenia warto wykonać jeszcze zanim sprzęt ulegnie uszkodzeniu. Nasz serwis MJK Naprawa konsol w Poznaniu świadczy usługi czyszczenia układów chłodzenia dla wszystkich popularnych modeli konsol:

  • Czyszczenie układu chłodzenia w PlayStation
  • Czyszczenie PlayStation 2
  • Naprawa chłodzenia w PlayStation 3
  • Serwis chłodzenia PlayStation 4
  • Czyszczenie układu chłodzenia PS5 Poznań
  • Czyszczenie chłodzenia w XBox
  • Konserwacja układu chłodzenia XBox 360
  • Naprawa chłodzenia w XBox One
  • Czyszczenie układu chłodzenia w XBox Series S i Series X
Naprawa i serwis konsol Playstation XboX Nintendo Poznań.​

Po co czyścić układ chłodzenia w konsoli?

Układ chłodzenia przeważnie składa się z kilku elementów. W ich skład wchodzi wentylator (wiatraczek), który zapewnia odpowiedni przepływ powietrza , a także radiator, odpowiadający za odprowadzanie wysokiej temperatury powstałej podczas pracy konsoli. 

Takie rozwiązanie nazywamy chłodzeniem aktywnym. Jeżeli w Twojej konsoli nie ma wiatraczka, chłodzenie nazywamy pasywnym. W zależności od rodzaju konsoli, w jej obudowie może się znajdować kilka układów chłodzenia, na poszczególnych podzespołach – najczęściej  procesorze i karcie graficznej.

Gdy podzespoły uzyskują zbyt wysoką temperaturę, zużywają się znacznie szybciej, mogą także ulec zniszczeniu.

Jak wyczyścić układ chłodzenia konsoli?

W zależności od posiadanego modelu konsoli do gier, do wyczyszczenia układu chłodzenia mogą być specjalne narzędzia. By usunąć zabrudzenia i zanieczyszczenia , które mogą utrudniać przepływ powietrza przez wentylator i radiator, należy zdjąć obudowę konsoli. Następnie można użyć pędzelka lub szczoteczki  z delikatnymi włoskami lub sprężonego powietrza.

Nasz serwis MJK Naprawa konsol Poznań podchodzi kompleksowo do czyszczenia układu chłodzenia.  Dzięki demontażowi poszczególnych elementów jesteśmy w stanie usunąć wszystkie zanieczyszczenia, sprawiając, że układ chłodzenia odzyska pełnię swoich właściwości.

Czyszczenie układu chłodzenia w PlayStation Poznań

czyszczenie konsoli playstation

W celu dokładnego wyczyszczenia układu chłodzenia w konsoli Playstation, nasz serwisant najpierw rozbiera urządzenie na części pierwsze. Tylko w ten sposób może dotrzeć do wszystkich zakamarków, gdzie przez lata eksploatacji mógł się zebrać kurz i brud.

Dodatkowym plusem wynikającym z takiego działania jest możliwość wykonania przeglądu ogólnego stanu podzespołów konsoli. Oglądając je możemy stwierdzić, czy niektóre z nich nie wymagają naprawy.

Podczas składania poszczególnych podzespołów konsoli nasz serwisant postępuje zgodnie z zaleceniami producenta sprzętu i kieruje się wieloletnim doświadczeniem. Nasz serwis konsol w Poznaniu działa bowiem już od 2008 roku. Zawsze wymieniamy stare pasty termoprzewodzące na nowe, dzięki temu wymiana ciepła w procesorze i karcie graficznej przebiega w bardziej efektywny sposób. Czyszczenie układu chłodzenia wykonujemy w każdej odmianie konsoli PlayStation, także w wersjach Slim. Na wykonane prace dajemy gwarancję.

Czyszczenie układu chłodzenia w XBox Poznań

W celu przywrócenia układu chłodzenia konsoli do gier XBox każdej generacji do należytego stanu, wykonujemy podobne działania, jak w przypadku konsol PlayStation. Obudowa konsoli XBox musi zostać zdemontowana, a podzespoły urządzenia –  zdemontowane. Podczas czyszczenia wszystkich komponentów wchodzących w skład XBoxa, zwracamy uwagę na ich stan techniczny. Czyszczenie chłodzenia w XBox jest także świetną okazją do nałożenia na procesor i kartę graficzną nowych past termoprzewodzących.

Złożona konsola jest sprawdzana i oddana Klientowi. Wtedy mamy pewność, że posłuży bezproblemowo przez wiele lat. Nasz serwis może wyczyścić chłodzenie w każdej odmianie konsoli XBox różnych generacji, także w wersjach Slim.

Na wykonywane przez nasz serwis MJK Naprawa konsol w Poznaniu zawsze dajemy gwarancję.

czyszczenie konsoli xbox

Kiedy warto wyczyścić układ chłodzenia konsoli?

Podczas pracy konsoli do gier do jej wnętrza trafiają różne zanieczyszczenia oraz kurz. Osłabiają pracę układu chłodzenia. Objawami może być zwiększona temperatura podczas grania. Czasami, gdy stan chłodzenia jest naprawdę zły, konsola może samoczynnie się wyłączyć, szczególnie podczas długotrwałego grania. 

Czyszczenie i konserwację układu chłodzenia konsoli do gier (XBox, PlayStation) warto wykonać co pewien czas, by wydłużyć jej żywotność. Jeżeli widzimy, że urządzenie jest mocno zakurzone, z pewnością podobnie wygląda również wnętrze jego obudowy.

Zadzwoń!