RROD – naprawa konsoli XBOX

Uszkodznie RROD ( z ang. Red Ring of Death ) czyli czerwony koło śmierci jest bardzo popolurną usterka w konsolach xbox 360. Występuje w modelach FAT jak i SLIM. Awaria ta objawia się w dwojaki sposób, zanika obraz na złączu analogowym oraz hdmi. Konsola również sygnalizuje uszkodzenie za pomocą dioda w kolorze czerwonym ( zamiast zielonym). Najpopolurniejsze kombinacje to dwie lub trzy czerwone diody często wiążace sie z komunukatem błedu na ekranie 022

RROD oznacza uszkodznie układu graficznego w konsoli, wiec czym prędzej trzeba udać się do serwisu. Nie zelcamy wykonywać tej naprawy na własną rękę, za pomocą internetowych poraników czy filmików na youtube. Naprawa konsoli w piekarniku czy za pomocą suszarki jak to zalecają domorośli specjaliści z w/w poardników może nieodwracalnie uszkodzić płytę główną konsoli xbox.

W naszym serwisie wykonujemy naprawy układów graficzny za pomocą profesjonalnego sprzętu serwisowego. Naprawa polega na zrobieniu reballingu BGA grafiki. Układ należy odlutować od płyty głownej, oczyścić go , umieścic na nim nowe kulki za pomocą których później przylutowywujemy grafikę.

Kompleksowa naprawa tego uszkodzenia obejmuje również nałożenie nowych past przewodzacych na procesory, nowych termopadow na układy ram grafiki oraz czyszczenie układu chłodzenia konsoli.

W naszym serwisie otrzymasz, profesjonalną naprawe konsoli xbox nie tylko w przypadku usterki RROD, ale w całym możliwym zakresie.

Jeśli masz problem z konsola zapraszamy do naszego serwisu, udzielamy porad, naprawiamy, konserwujemy sprzęt. Nasz serwis mieści się przy ul. Szamarzewskiego 56, czynny jest w godzinach 10-18, sob. 10-13.

 
Zadzwoń!